неділя, 1 липня 2012 р.

Інтернет, кур'єри і стрижка

Доброго вечора! Зачекалися?:)

І знову мова піде про останні новини щодо нашої взаємодії з грецьким суспільством.

Одного чудового дня прийшло нам смс-повідомлення. Воно було дуже лаконічним і звісно ж на грецькій мові, і йшлося у ньому, що нам прислали посилку. І скромний підпис - "Γενική Ταχυδρομική" Гугл Перекладач підтвердив мої скромні знання грецької, що це щось типу "загальна пошта". Тож без задньої думки я випросив Мартусю розпочати квест пошуку посилки із центральної пошти.

Квест розпочався із годинного сидіння у поштовому відділенні у черзі. Виявилося дарма - працівниця пошти розчарувала, що посилку з невідомим вмістом можна забрати лише у іншому офісі, яка знаходиться у іншому кінці міста.

Поїхала Мартуся туди. Знайшла з чиєюсь допомогою офіс, та не знайшла свого щастя - там їй сказали, що це не той офіс, який їй потрібний. А потрібно їй офіс, який знаходиться в центрі міста... на сусідній вулиці від центрального поштового відділення. Правда, запевнили, що він офіс у центрі працює після обіду. Як виявилося, не працює. Так минув перший день:)

Наступного дня до нас додому завітав майстер, який мав нам зробити інтернет. Почав він розпитувати де adsl-роутер, який нам мали прислати кур'єром. Там ми дізналися, що у посилці, яку ми не забрали:) Тож майстер перевірив телефонну лінію, дав підписати папір, що він приходив і пішов.

Тож у загальному процес підключення інтернету на Криті виглядає досить незвичним для українців. Як я вже розповідав, після отримання заявки, на підключення потрібно чекати кілька тижнів. За цей час, вони передзвонюють, підтверджують заявку, потім дзвонять, і призначають час, коли має прийти майстер. Також вони ще шлють велику кількість смс, за якими напевно можна півгрецької вивчити. Що цікаво - в одній смс йшлося, що вам присвоєно такий-то номер на стаціонарний телефон. Як можна присвоїти номер телефону на фіксований зв'язок, не знаючи навіть номеру квартири (тому що квартири тут не мають номерів) - для мене загадка.

Що мені подобається - це те, що роутер, який вони присилають, дуже просто налаштувати. Власне, його не треба взагалі налаштовувати. Якщо телефонна лінія налаштована і підключення інтернету активоване, то все, що вам потрібно - це просто ввімкнути його у телефонне гніздо. Навіть wi-fi на роутері налаштований відразу як захищений з складним паролем, що просто написаний на наклейці.

А ще ми сьогодні нарешті відважилися піти у перукарню:) Ще одна особливість Греції по відношенню до України - переважна більшість перукарень обслуговують як чоловіків, так і жінок. Скажімо, той самий перукар стриг нас обох. А ще він розповів, що Блохін, Протасов і Литовченко грали в Олімпіакосі. Так, що не тільки Шевченка знають у Греції:)

Ось так закінчився другий місяць нашого проживання на сонячному Криті. Наступний місяць, липень - місяць конференцій. А почнеться він з Microsoft Summer School 2012, через що я вперше побуваю у Microsoft Research Cambridge і в Англії загалом. Єдине, що шкода, - це те, що через візи поїду я без дружини:( Так що, пишіть їй побільше, розважайте, щоб вона менше сумувала.

Доброї ночі!

Немає коментарів:

Дописати коментар